Kvercetinas – stiprus antioksidantas prieš virusus ir vėžį
2021 27 spalio 2022-01-05 8:03Kvercetinas – stiprus antioksidantas prieš virusus ir vėžį
Kvercetinas – stiprus antioksidantas prieš virusus ir vėžį
Kvercetinas
Atėjus šaltiems orams, pradeda plisti peršalimo ligos, o ir Covid-19 plinta vakcinuotų ir vis jaunesnių žmonių tarpe. Ką daryti, kaip sau padėti, jei susirgome infekcine liga arba koronavirusas visgi mūsų neaplenkė?
Be lovos režimo, arbatų ir karščiavimą mažinančių vaistų, kiekvienas turėtų vartoti maisto papildus, kurie greičiau padėtų sveikti ir atstatytų organizmą po sunkios ligos. Taigi, jūsų namų vaistinėlėje privalo būti kvercetinas.
Visai neseniai, mokslininkai ištyrė itin stiprių antioksidacinių savybių turinti bioflavanoidą kvercetiną. Kvercetinas, tai augalinis flavanoidas, esantis vaisių ir daržovių pigmente. Tai augalų pigmentas, kuris ne tik suteikia augalams spalvą (jis nudažo ryškia spalva obuolių žievelę, raudonosius svogūnus, kopūstus, paprikas, brokolius, kaparėlius, uogas), bet ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio – vėjo, lietaus, saulės.
Kvercetinas, kaip ir kiti bioflavonoidai, veikia kaip antioksidantas ir antiuždegiminė medžiaga, sauganti kraujagyslių sieneles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Jis saugo mažo tankio lipoproteinus (blogąjį cholesterolį) nuo oksidacijos ir tuo būdu gali mažinti aterosklerozės riziką. Kvercetinas slopina kai kuriuos uždegimo fermentus, todėl buvo tiriamas jo poveikis nebakterinio prostatito eigai. Jis veikia priešingai histaminui, mažina alergines reakcijas. Kol kas visos šios kvercetino savybės yra nustatytos tik laboratorinių ar tyrimų su gyvūnais metu.
Kvercetinas mažina vėžio riziką
Kvercetinas yra fitoestrogenas. Fitoestrogenai yra augalinės medžiagos, veikiančios panašiai kaip ir organizmo hormonai estrogenai. Manoma, kad fitoestrogenai, organizme konkuruodami su natūraliais estrogenais, gali sumažinti estrogenams jautraus vėžio riziką.
KVERCETINO ANTIVIRUSINIS IR ANTIUŽDEGIMINIS POVEIKIS
Labai reikšmingas imuninės sistemos stiprinimui kvercetino antialerginis, antihistamininis poveikis, jis organizme pagreitina histamino, pagrindinio alerginių reakcijų „kaltininko“, suirimą. Šis flavonoidas 400 kartų stipresnis nei vitaminas E, turi antivirusinį ir anti uždegiminį poveikį, padeda apsisaugoti nuo širdies – kraujagyslių sistemos sutrikimų, teigiamai veikia vyrų prostatą, gali padėti sumažinti nuovargį, nerimą.
Kvercetinas neleidžia koronavirusui plėstis žmogaus organizme. Šis vertingas antioksidantas, kuris užima svarbią vietą gydyme, palengvina ligos simptomus. Tai padeda greičiau ir lengviau sveikti. Jei kartu su kvercetinu vartosime galingą vitaminą C (mažiausiai 500mg), antiokcidacinis poveikis ligoms bus kur kas veiksmingesnis. Šis puikus duetas papildo vienas kitą ir pagreitina sveikimą.
Iš pacientų ligų istorijų ir iš asmeninių patirčių matome, kad Covid-19 gydyme, pagalboje sau, jei žmogus vartojo ligos metu kvercetiną, vitaminą C, cinką ir žaliosios arbatos ektraktą, karčiavimas nebuvo aukštas, jis tęsėsi tik kelias dienas, mažiau skaudėjo raumenis ir neišsivystė kitos kvėpavimo ligos. Vadinasi, kvercetinas, vitaminas C ir cinkas sudarė „bloką“ viruso plitimui, o žaliosios arbatos ekstrakto kapsulės suaktyvino antioksidacines ir antiuždegimines medžiagas.
Kvercetino sudėtyje yra kvercetino dihidrato, tai gryniausia ir geriausiai pasisavinama forma.
Kvercetinas gali būti dar papildytas vitamino B 5 kompleksu, bromelainu ar vitaminu C. Visos kvercetino formos ir sudėtys yra geros, bet kuo didesnis kvercetino procentas maisto papilde, tuo būna efektyvesnis ligos gydymas jį vartojant Covid-19 metu bei gydant kitas infekcines ar virusines ligas.